Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE753575ESR860-029101

Septembervej 27

9480 Løkken
Hjørring Åsendrup By, Vrensted, 6am (Sommerhusområde) Sommerhus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1997

Areal

Bygningsareal90 m²
Beboelsesareal87 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Septembervej 27, Åsendrup, 9480 Løkken. Undersøg ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Septembervej 27, Åsendrup, 9480 Løkken. Den 26. august 2019 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,9 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,86 mio. kr.

Fakta om Septembervej 27, Åsendrup, 9480 Løkken

Fritidsejendommen har et samlet bygningsareal på 90 m² og ligger placeret på Septembervej 27, Åsendrup, 9480 Løkken. Ejendommen har 5 værelser og har et BBR-areal på 87 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Ser man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af træ, mens tagmaterialet består af fibercement uden asbest. Den primære anvendelse af ejendommen er til fritidsformål (feriehus). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 26. august 2019, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 1,9 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 21.111 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 1,86 mio. kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Septembervej 27, Åsendrup, 9480 Løkken.

Den primære bygning blev opført i 1997 på Septembervej 27, Åsendrup, 9480 Løkken.

Prisen var 1,9 mio. kr., da Septembervej 27, Åsendrup, 9480 Løkken senest blev handlet i 2019.

1,86 mio. kr. er vurdering på Septembervej 27, Åsendrup, 9480 Løkken.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis