Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100875635

Sedumhaven 58

7100 Vejle
Vejle Kølholt, Skibet, 38ad (Byzone) Række-, kæde- og klyngehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2024
Bebyggelsesprocent42%

Areal

Grundareal248 m²
Bygningsareal104 m²
Beboelsesareal104 m²

Via Resights kan du få alle informationer om huset på Sedumhaven 58, 7100 Vejle. Se husets sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Huset ligger på Sedumhaven 58, 7100 Vejle. Huset har et bygningsareal á 104 m² og blev konstrueret i 2024 på en 248 m² stor grund.

Fakta om Sedumhaven 58, 7100 Vejle

Rækkehuset ligger på Sedumhaven 58, 7100 Vejle og har et samlet bygningsareal á 104 m². Hovedbygningen er bygget i 2024 og befinder sig på en 248 m² stor grund. Huset fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 104 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Huset er bygget i ét plan. I forhold til rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af levende tage. Husets primære benyttelse er til helårsbeboelse.

Ejerinfo

Huset er officielt ejet af KHVV ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens KRYGER DEVELOPMENT A/S er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 59 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 129 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Kristian Kryger Sørensen, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har KRYGER DEVELOPMENT A/S i alt 155 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

KHVV ApS ejer Sedumhaven 58, 7100 Vejle.

Enhedens BBR-areal er 104 m² på Sedumhaven 58, 7100 Vejle.

Den primære bygning blev bygget i 2024 på Sedumhaven 58, 7100 Vejle.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis