Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 100875628

Sedumhaven 44

7100 Vejle
Kølholt, Skibet, 38y (Byzone)
Række-, kæde- og klyngehus
Satellitbillede af ejendommen på Sedumhaven 44, 7100 Vejle

Resights giver dig alle informationer om huset på Sedumhaven 44, 7100 Vejle. Se husets seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Sedumhaven 44, 7100 Vejle ligger huset. Huset har et bygningsareal på 104 m² og blev konstrueret i 2024 på en 277 m² stor grund.

Fakta om Sedumhaven 44, 7100 Vejle

Rækkehuset har et samlet bygningsareal på 104 m² og ligger placeret på Sedumhaven 44, 7100 Vejle. Den primære bygning er bygget i 2024 og er lokaliseret på en 277 m² stor grund. Huset har 4 værelser og har et BBR-areal på 104 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Husets primære bygning er bygget i ét plan. Ser man på rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af levende tage. Huset benyttes hovedsageligt til helårsbeboelse.

Ejerinfo

Huset er officielt ejet af KHVV ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens KRYGER DEVELOPMENT A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 59 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 129 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Kristian Kryger Sørensen, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har KRYGER DEVELOPMENT A/S i alt 154 ejendomme i porteføljen.

Hvem ejer Sedumhaven 44, 7100 Vejle?

KHVV ApS ejer Sedumhaven 44, 7100 Vejle.

Hvor stor er Sedumhaven 44, 7100 Vejle?

Enhedens BBR-areal er 104 m² på Sedumhaven 44, 7100 Vejle.

Hvornår blev Sedumhaven 44, 7100 Vejle opført?

Den primære bygning blev opført i 2024 på Sedumhaven 44, 7100 Vejle.

Opførselsår
2024
Bebyggelsesprocent
38%
Bygningsareal (3 bygninger)
104 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
104 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?