Resights giver dig alle informationer om huset på Sedumhaven 16, 7100 Vejle. Se husets seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Sedumhaven 16, 7100 Vejle kan du finde huset. I 2024 blev huset konstrueret og har i dag et bygningsareal á 112 m² på en 142 m² stor grund.
Fakta om Sedumhaven 16, 7100 Vejle
Rækkehuset ligger placeret på Sedumhaven 16, 7100 Vejle og har et samlet bygningsareal på 112 m². Den primære bygning er opført i 2024 og befinder sig på en 142 m² stor grund, der er spredt på tre jordstykker. Huset har 4 værelser og har et BBR-areal på 112 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 2 plan. Ser man på rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af levende tage. Huset benyttes primært til helårsbeboelse.
Ejerinfo
Huset er officielt ejet af KHVV ApS, der primært beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens KRYGER DEVELOPMENT A/S er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 59 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 144 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Kristian Kryger Sørensen, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har KRYGER DEVELOPMENT A/S i alt 155 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
KHVV ApS ejer Sedumhaven 16, 7100 Vejle.
Enhedens BBR-areal er 112 m² på Sedumhaven 16, 7100 Vejle.
Den primære bygning blev opført i 2024 på Sedumhaven 16, 7100 Vejle.