Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE3025419ESR479-204720

Sdr. Søvej 4

5884 Gudme
Svendborg Gudme By, Gudme, 58c (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1998
Bebyggelsesprocent17%

Areal

Grundareal920 m²
Bygningsareal152 m²
Beboelsesareal152 m²

Få alle informationer om Sdr. Søvej 4, 5884 Gudme på Resights. Se ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Sdr. Søvej 4, 5884 Gudme findes ejendommen. I 1998 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 152 m² på en 920 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,67 mio. kr., hvoraf grunden udgør 329.000 kr.

Fakta om Sdr. Søvej 4, 5884 Gudme

Villaen ligger placeret på Sdr. Søvej 4, 5884 Gudme og har et samlet bygningsareal på 152 m². Den primære bygning er bygget i 1998 og befinder sig på en 920 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 152 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Ejendommens primære benyttelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 6.506 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Villaen er af det offentlige vurderet til 1,67 mio. kr., hvoraf grunden udgør 329.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Sdr. Søvej 4, 5884 Gudme.

Enhedens BBR-areal er 152 m² på Sdr. Søvej 4, 5884 Gudme.

Den primære bygning blev opført i 1998 på Sdr. Søvej 4, 5884 Gudme.

1,67 mio. kr. er vurdering på Sdr. Søvej 4, 5884 Gudme.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis