kommunerne nedenfor.
Sankt Hans Vej 2
5700 SvendborgVia Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Sankt Hans Vej 2, 5700 Svendborg. Undersøg ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Sankt Hans Vej 2, 5700 Svendborg findes ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal på 238 m² og blev opført i 1900 på den 512 m² store grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,4 mio. kr., hvoraf grunden udgør 462.700 kr.
Fakta om Sankt Hans Vej 2, 5700 Svendborg
Industriejendommen er beliggende på Sankt Hans Vej 2, 5700 Svendborg og består af én bygning på 238 m² udgjort af et beboelsesenhed og et erhvervsenhed. Bygningen, der er opført i 1900, blev senest moderniseret i 1995 og ligger på en 512 m² stor grund.
Egenskaber
Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Der er i øvrigt en udnyttet tagetage, der udgør 75 m². Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af "andet materiale". Den hovedsagelige anvendelse af ejendommen er til handel og/eller kontor. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 10.790 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 2,4 mio. kr., hvoraf grunden udgør 462.700 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af KILDEBAKKEN EJENDOMME ApS, der primært beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Claus Allerslev Caspersen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer har i alt 20 ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Claus Allerslev Caspersen, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Claus Allerslev Caspersen i alt 21 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Sankt Hans Vej 2, 5700 Svendborg?
KILDEBAKKEN EJENDOMME ApS ejer Sankt Hans Vej 2, 5700 Svendborg.
Hvad er BBR-arealet på Sankt Hans Vej 2, 5700 Svendborg?
Ejendommens BBR-areal er 238 m² på Sankt Hans Vej 2, 5700 Svendborg.
Hvornår blev Sankt Hans Vej 2, 5700 Svendborg opført?
Den primære bygning blev opført i 1900 på Sankt Hans Vej 2, 5700 Svendborg.
Hvad er Sankt Hans Vej 2, 5700 Svendborg vurderet til?
2,4 mio. kr. er vurdering på Sankt Hans Vej 2, 5700 Svendborg.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.