Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE383505ESR779-123324

Sallinggade 8C

7800 Skive
Skive Skive Bygrunde, 279ap (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1988

Areal

Beboelsesareal70 m²

Resights giver dig alle informationer om lejligheden på Sallinggade 8C, 7800 Skive. Se lejlighedens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Sallinggade 8C, 7800 Skive findes lejligheden. Den 26. juni 2022 fandt den seneste transaktion sted, da EXPECT UDVIKLING ApS erhvervede sig lejligheden i en interessesammenfald til en værdi á 1,8 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 705.000 kr., hvoraf grunden udgør 150.000 kr.

Fakta om Sallinggade 8C, 7800 Skive

Ejerlejligheden er beliggende på Sallinggade 8C, 7800 Skive. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 70 m², mens det tinglyste areal udgør 71 m².

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 2 plan. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Lejligheden benyttes hovedsageligt til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 2.157 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 26. juni 2022, hvor værdiansættelsen var 1,8 mio. kr. i en interessesammenfald, hvor EXPECT UDVIKLING ApS købte lejligheden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 10.465 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 705.000 kr., hvoraf grunden udgør 150.000 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af EXPECT UDVIKLING ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med bogføring og revision; skatterådgivning, mens Jørgen Lokdam er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt to ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 1,86 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jørgen Lokdam, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Jørgen Lokdam i alt 23 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

EXPECT UDVIKLING ApS ejer Sallinggade 8C, 7800 Skive.

Den primære bygning blev bygget i 1988 på Sallinggade 8C, 7800 Skive.

Prisen var 1,8 mio. kr., da Sallinggade 8C, 7800 Skive senest blev handlet i 2022.

705.000 kr. er vurdering på Sallinggade 8C, 7800 Skive.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis