kommunerne nedenfor.
Sallinggade 2C,
7800 SkiveFå alle informationer om Sallinggade 2C, st., 7800 Skive på Resights. Undersøg ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er lokaliseret på Sallinggade 2C, st., 7800 Skive. Den 14. maj 2018 fandt den seneste handel sted, da BS Invest Skive ApS sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 2,5 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 4,05 mio. kr., hvoraf grunden udgør 739.300 kr.
Fakta om Sallinggade 2C, st., 7800 Skive
Industriejendommen er placeret på Sallinggade 2C, st., 7800 Skive.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 4 etager. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af "andet materiale". Ejendommen benyttes primært til handel og/eller kontor. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 15.289 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 14. maj 2018, hvor værdiansættelsen var 2,5 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor BS Invest Skive ApS købte ejendommen af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 3.770 kr. Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 4,05 mio. kr., hvoraf grunden udgør 739.300 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af BS Invest Skive ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Bjørn Abrahamsen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer besidder i alt én ejendom i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 2,72 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Sune Abrahamsen, der opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Bjørn Abrahamsen i alt fire ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Sallinggade 2C, st., 7800 Skive?
BS Invest Skive ApS ejer Sallinggade 2C, st., 7800 Skive.
Hvornår blev Sallinggade 2C, st., 7800 Skive opført?
Den primære bygning blev opført i 1934 på Sallinggade 2C, st., 7800 Skive.
Hvad er Sallinggade 2C, st., 7800 Skive værd?
Prisen var 2,5 mio. kr., da Sallinggade 2C, st., 7800 Skive senest blev handlet i 2018.
Hvad er Sallinggade 2C, st., 7800 Skive vurderet til?
4,05 mio. kr. er vurdering på Sallinggade 2C, st., 7800 Skive.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.