Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE222315ESR240-003446

Rytterparken 95

2765 Smørum
Egedal Smørumnedre By, Smørum, 19l (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1993

Areal

Beboelsesareal62 m²

Gennem Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Rytterparken 95, 2765 Smørum. Se lejlighedens seneste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Rytterparken 95, 2765 Smørum. Den seneste handel fandt sted den 31. august 2021, hvor Jeep Dale Bricks ApS erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 1,98 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,66 mio. kr., hvoraf grunden udgør 977.000 kr.

Fakta om Rytterparken 95, 2765 Smørum

Ejerlejligheden er placeret på Rytterparken 95, 2765 Smørum. Lejligheden har 2 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 62 m², hvoraf 66 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 2 etager. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den hovedsagelige anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 7.868 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 31. august 2021, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 1,98 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Jeep Dale Bricks ApS købte lejligheden af Nora Properties P/S. Det giver en kvadratmeterpris på 31.935 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,66 mio. kr., hvoraf grunden udgør 977.000 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af Jeep Dale Bricks ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens Jeppe Wolfrom Dahl Jensen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 15 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 25,5 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jeppe Wolfrom Dahl Jensen, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Jeppe Wolfrom Dahl Jensen i alt 18 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Jeep Dale Bricks ApS ejer Rytterparken 95, 2765 Smørum.

Den primære bygning blev opført i 1993 på Rytterparken 95, 2765 Smørum.

Prisen var 1,98 mio. kr., da Rytterparken 95, 2765 Smørum senest blev handlet i 2021.

1,66 mio. kr. er vurdering på Rytterparken 95, 2765 Smørum.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis