Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100087096ESR190-013205

Rullebanen 1

3500 Værløse
Furesø Bringe By, Værløse, 6u (Byzone) Transport- og garageanlæg
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1936
Bebyggelsesprocent9%

Areal

Grundareal32.436 m²
Bygningsareal2.850 m²

Resights giver dig alle informationer om ejendommen på Rullebanen 1, Jonstrup, 3500 Værløse. Se ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Rullebanen 1, Jonstrup, 3500 Værløse. Ejendommen har et bygningsareal på 2.850 m² og blev opført i 1936 på den 32.436 m² store grund. Den 5. juli 2017 fandt den seneste transaktion sted, da FSE 3 ApS erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 8,5 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 8,5 mio. kr., hvoraf grunden udgør 8,22 mio. kr.

Fakta om Rullebanen 1, Jonstrup, 3500 Værløse

Industriejendommen er beliggende på Rullebanen 1, Jonstrup, 3500 Værløse. Bygningen, der er bygget i 1936, blev senest moderniseret i 1954 og ligger på en 32.436 m² stor grund.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommens primære anvendelse er til transport. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 176.812 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 5. juli 2017, hvor værdiansættelsen af ejendommen var 8,5 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor FSE 3 ApS købte ejendommen af STATENS EJENDOMSSALG A/S. Det giver en kvadratmeterpris på 2.982 kr. Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 8,5 mio. kr., hvoraf grunden udgør 8,22 mio. kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af FSE 3 ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens FSAT ApS er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer besidder i alt én ejendom i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 8,34 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Anders Engelbrecht, der agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har FSAT ApS i alt tre ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

FSE 3 ApS ejer Rullebanen 1, Jonstrup, 3500 Værløse.

Ejendommens BBR-areal er 2.850 m² på Rullebanen 1, Jonstrup, 3500 Værløse.

Den primære bygning blev opført i 1936 på Rullebanen 1, Jonstrup, 3500 Værløse.

Prisen var 8,5 mio. kr., da Rullebanen 1, Jonstrup, 3500 Værløse senest blev handlet i 2017.

8,5 mio. kr. er vurdering på Rullebanen 1, Jonstrup, 3500 Værløse.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis