Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100828778

Rugmarken 23

4690 Haslev
Faxe Jenstrup By, Sdr. Dalby, 2ff (Byzone) Række-, kæde- og klyngehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2026
Bebyggelsesprocent50%

Areal

Grundareal206 m²
Bygningsareal102 m²
Beboelsesareal98 m²

Få alle informationer om Rugmarken 23, Dalby, 4690 Haslev på Resights. Undersøg husets seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Rugmarken 23, Dalby, 4690 Haslev ligger huset. I 2026 blev huset konstrueret og har i dag et bygningsareal på 102 m² på en 206 m² stor grund. Den seneste transaktion fandt sted den 22. november 2024, hvor K. Jensen Ejendomme ApS sikrede sig huset i en almindelig fri handel til en værdi á 2,16 mio. kr.

Fakta om Rugmarken 23, Dalby, 4690 Haslev

Rækkehuset ligger placeret på Rugmarken 23, Dalby, 4690 Haslev og har et samlet bygningsareal på 102 m². Hovedbygningen er opført i 2026 og er beliggende på en 206 m² stor grund. Huset har 4 værelser og har et BBR-areal på 98 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Huset er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den primære benyttelse af huset er til helårsbeboelse.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 22. november 2024, hvor værdiansættelsen var 2,16 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor K. Jensen Ejendomme ApS købte huset af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 1.770 kr.

Ejerinfo

Huset er officielt ejet af K. Jensen Ejendomme ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Kristian Mølgaard-Jensen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der to led. Den officielle ejer har i alt 175 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 373 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Kristian Mølgaard-Jensen, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Kristian Mølgaard-Jensen i alt 185 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

K. Jensen Ejendomme ApS ejer Rugmarken 23, Dalby, 4690 Haslev.

Enhedens BBR-areal er 98 m² på Rugmarken 23, Dalby, 4690 Haslev.

Den primære bygning blev bygget i 2026 på Rugmarken 23, Dalby, 4690 Haslev.

Prisen var 2,16 mio. kr., da Rugmarken 23, Dalby, 4690 Haslev senest blev handlet i 2024.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis