kommunerne nedenfor.
Rudolf Steiner Vænget 5
7000 FredericiaVed hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Rudolf Steiner Vænget 5, Sønderskov, 7000 Fredericia. Undersøg ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen ligger på Rudolf Steiner Vænget 5, Sønderskov, 7000 Fredericia. Ejendommen har et bygningsareal á 153 m² og blev opført i 1999 på en 790 m² stor grund. Den sidste transaktion fandt sted den 16. april 2021, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,6 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,65 mio. kr., hvoraf grunden udgør 294.500 kr.
Fakta om Rudolf Steiner Vænget 5, Sønderskov, 7000 Fredericia
Villaen ligger på Rudolf Steiner Vænget 5, Sønderskov, 7000 Fredericia og har et samlet bygningsareal á 153 m². Hovedbygningen er bygget i 1999 og befinder sig på en 790 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 153 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den primære bygning blev senest i 2020 tildelt et energimærke C. Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 3.528 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 16. april 2021, hvor værdiansættelsen på villaen var 1,6 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 9.937 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 1,65 mio. kr., hvoraf grunden udgør 294.500 kr.
Ejerinfo
Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Hvem ejer Rudolf Steiner Vænget 5, Sønderskov, 7000 Fredericia?
En eller flere privat(e) ejer Rudolf Steiner Vænget 5, Sønderskov, 7000 Fredericia.
Hvor stor er Rudolf Steiner Vænget 5, Sønderskov, 7000 Fredericia?
Enhedens BBR-areal er 153 m² på Rudolf Steiner Vænget 5, Sønderskov, 7000 Fredericia.
Hvornår blev Rudolf Steiner Vænget 5, Sønderskov, 7000 Fredericia bygget?
Den primære bygning blev bygget i 1999 på Rudolf Steiner Vænget 5, Sønderskov, 7000 Fredericia.
Hvad er prisen på Rudolf Steiner Vænget 5, Sønderskov, 7000 Fredericia?
Prisen var 1,6 mio. kr., da Rudolf Steiner Vænget 5, Sønderskov, 7000 Fredericia senest blev handlet i 2021.
Hvad er Rudolf Steiner Vænget 5, Sønderskov, 7000 Fredericia vurderet til?
1,65 mio. kr. er vurdering på Rudolf Steiner Vænget 5, Sønderskov, 7000 Fredericia.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.