Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE204194ESR230-011719

Rudershøj 23

2840 Holte
Rudersdal Øverød By, Ny Holte, 2bt (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1987

Areal

Beboelsesareal129 m²

Gennem Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Rudershøj 23, Øverød, 2840 Holte. Undersøg lejlighedens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Rudershøj 23, Øverød, 2840 Holte kan du finde lejligheden. Den seneste handel fandt sted den 10. maj 2024, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 6,5 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 4,9 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,81 mio. kr.

Fakta om Rudershøj 23, Øverød, 2840 Holte

Ejerlejligheden ligger på Rudershøj 23, Øverød, 2840 Holte. Lejligheden fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 129 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Lejligheden er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Lejlighedens primære benyttelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 36.651 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 10. maj 2024, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 6,5 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 50.387 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 4,9 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,81 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Rudershøj 23, Øverød, 2840 Holte.

Den primære bygning blev bygget i 1987 på Rudershøj 23, Øverød, 2840 Holte.

Prisen var 6,5 mio. kr., da Rudershøj 23, Øverød, 2840 Holte senest blev handlet i 2024.

4,9 mio. kr. er vurdering på Rudershøj 23, Øverød, 2840 Holte.

Prøv gratis

Prøv gratis