Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE258401ESR269-000177

Roskildevej 13D, st

4622 Havdrup
Solrød Havdrup By, Havdrup, 6o (Landzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1955

Areal

Beboelsesareal79 m²

Gennem Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Roskildevej 13D, st., Gl Havdrup, 4622 Havdrup. Undersøg lejlighedens seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Roskildevej 13D, st., Gl Havdrup, 4622 Havdrup finder du lejligheden. Den 27. marts 2019 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 23,8 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,67 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,08 mio. kr.

Fakta om Roskildevej 13D, st., Gl Havdrup, 4622 Havdrup

Ejerlejligheden ligger på Roskildevej 13D, st., Gl Havdrup, 4622 Havdrup. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 79 m², hvoraf 82 m² er tinglyst.

Egenskaber

Lejlighedens hovedbygning er bygget i ét plan. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den primære benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 5.244 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 27. marts 2019, hvor værdiansættelsen på lejligheden var 23,8 mio. kr. i en almindelig fri handel. En eller flere privatperson(er) købte lejligheden af MW INVEST ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 16.108 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,67 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,08 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Roskildevej 13D, st., Gl Havdrup, 4622 Havdrup.

Den primære bygning blev bygget i 1955 på Roskildevej 13D, st., Gl Havdrup, 4622 Havdrup.

Prisen var 23,8 mio. kr., da Roskildevej 13D, st., Gl Havdrup, 4622 Havdrup senest blev handlet i 2019.

1,67 mio. kr. er vurdering på Roskildevej 13D, st., Gl Havdrup, 4622 Havdrup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis