Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100124204ESR810-017521

Rosenhaven 9

9330 Dronninglund
Brønderslev Ørsø Fjerding, Dronninglund, 104hq (Byzone) Dobbelthus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2018
Bebyggelsesprocent20%

Areal

Grundareal461 m²
Bygningsareal90 m²
Beboelsesareal90 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om huset på Rosenhaven 9, 9330 Dronninglund. Undersøg husets seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Huset er lokaliseret på Rosenhaven 9, 9330 Dronninglund. I 2018 blev huset opført og har i dag et bygningsareal á 90 m² på en 461 m² stor grund. Grunden er vurderet til 350.000 kr.

Fakta om Rosenhaven 9, 9330 Dronninglund

Rækkehuset ligger placeret på Rosenhaven 9, 9330 Dronninglund og har et samlet bygningsareal på 90 m². Hovedbygningen er opført i 2018 og ligger på en 461 m² stor grund. Huset har 3 værelser og har et BBR-areal på 90 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Huset er bygget i ét plan. Kigger man på rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Hovedbygningen blev senest i 2020 tildelt et energimærke A2015. Husets primære anvendelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 4.922 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Rækkehusets grund er vurderet til 350.000 kr.

Ejerinfo

Huset er officielt ejet af Rosenhaven Dronninglund ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med opførelse af bygninger, mens Anders Bundgaard er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 53 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 37,1 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Anders Bundgaard, der også opererer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Anders Bundgaard i alt 70 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Rosenhaven Dronninglund ApS ejer Rosenhaven 9, 9330 Dronninglund.

Enhedens BBR-areal er 90 m² på Rosenhaven 9, 9330 Dronninglund.

Den primære bygning blev opført i 2018 på Rosenhaven 9, 9330 Dronninglund.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis