Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE718017ESR230-007356

Rolighedsvej 12B

2942 Skodsborg
Rudersdal Agershvile, Vedbæk, 1io (Byzone) Forsyning- og energidistribution
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1934

Areal

Bygningsareal15 m²
Erhvervsareal15 m²

Gennem Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Rolighedsvej 12B, 2942 Skodsborg. Se ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Rolighedsvej 12B, 2942 Skodsborg kan du finde ejendommen.

Fakta om Rolighedsvej 12B, 2942 Skodsborg

Industriejendommen er placeret på Rolighedsvej 12B, 2942 Skodsborg og består af én bygning på 15 m² fordelt på én erhvervsenhed.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Ejendommen anvendes hovedsageligt til energi og forsyning. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af Nexel A/S, der først og fremmest beskæftiger sig med transmission af elektricitet, mens Andel A.M.B.A. er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 165 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 29,4 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Anders Vikkelsø, der også opererer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Andel A.M.B.A. i alt 1.134 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Nexel A/S ejer Rolighedsvej 12B, 2942 Skodsborg.

Den primære bygning blev opført i 1934 på Rolighedsvej 12B, 2942 Skodsborg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis