Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 100315374
ESR: 410018986

Rødtungen 7

5500 Middelfart
Middelfart Kommune: Svenstrup By, Kauslunde, 6cq (Byzone)
Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede af ejendommen på Rødtungen 7, 5500 Middelfart

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Rødtungen 7, Skrillinge, 5500 Middelfart. Se ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Rødtungen 7, Skrillinge, 5500 Middelfart. Ejendommen har et bygningsareal á 95 m² og blev konstrueret i 2020 på en 505 m² stor grund.

Fakta om Rødtungen 7, Skrillinge, 5500 Middelfart

Villaen ligger placeret på Rødtungen 7, Skrillinge, 5500 Middelfart og har et samlet bygningsareal á 95 m². Hovedbygningen er opført i 2020 og er lokaliseret på en 505 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 95 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Hovedbygningen blev senest i 2022 tildelt et energimærke A2015. Ejendommen anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 5.557 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af SKR ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens Artha Ejendomme Vest II A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til villaen er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 70 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 141 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Stine Nagstrup Kjær, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Artha Ejendomme Vest II A/S i alt 95 ejendomme i porteføljen.

Hvem ejer Rødtungen 7, Skrillinge, 5500 Middelfart?

SKR ApS ejer Rødtungen 7, Skrillinge, 5500 Middelfart.

Hvor stor er Rødtungen 7, Skrillinge, 5500 Middelfart?

Enhedens BBR-areal er 95 m² på Rødtungen 7, Skrillinge, 5500 Middelfart.

Hvornår blev Rødtungen 7, Skrillinge, 5500 Middelfart opført?

Den primære bygning blev bygget i 2020 på Rødtungen 7, Skrillinge, 5500 Middelfart.

Foreløbig vurdering
2.251.000 DKK
Ejendomsværdi foreløbig 2024
A2015
Opførselsår
2020
Bebyggelsesprocent
19%
Bygningsareal (2 bygninger)
95 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
95 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?