Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 100708729

Rødovre Port 3

2610 Rødovre
Rødovre By, Hendriksholm, 8fz (Byzone)
Ejerlejlighed: Bolig i etageejendom, flerfamiliehus eller to-familiehus
Satellitbillede af ejendommen på Rødovre Port 3, 2610 Rødovre

Få alle oplysninger om Rødovre Port 3, 2610 Rødovre på Resights. Undersøg lejlighedens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Rødovre Port 3, 2610 Rødovre. Den seneste transaktion fandt sted den 11. juli 2025, hvor Rødovre Station ApS sikrede sig lejligheden i en interessesammenfald til en værdi á 112 mio. kr.

Fakta om Rødovre Port 3, 2610 Rødovre

Ejerlejligheden er placeret på Rødovre Port 3, 2610 Rødovre. Lejligheden har 18 værelser og har et BBR-areal på 388 m², mens det tinglyste areal udgør 473 m².

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 4 etager. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af betonelementer, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejlighedens hovedsagelige benyttelse er til helårsbeboelse.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 11. juli 2025, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 112 mio. kr. i en interessesammenfald, hvor Rødovre Station ApS købte lejligheden af Rødovre Red-Yellow PropCo P/S. Det giver en kvadratmeterpris på 6.429 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af Rødovre Station ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens Rødovre MidCo ApS er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt 20 ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Bjarke Jaster Frederiksen, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Rødovre MidCo ApS i alt 208 ejendomme i porteføljen.

Hvem ejer Rødovre Port 3, 2610 Rødovre?

Rødovre Station ApS ejer Rødovre Port 3, 2610 Rødovre.

Hvornår blev Rødovre Port 3, 2610 Rødovre opført?

Den primære bygning blev bygget i 2025 på Rødovre Port 3, 2610 Rødovre.

Hvad er Rødovre Port 3, 2610 Rødovre værd?

Prisen var 112 mio. kr., da Rødovre Port 3, 2610 Rødovre senest blev handlet i 2025.

Opførselsår
2025
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (0 bygninger)
0 m²
Beboelsesareal (6 enheder)
388 m²
Erhvervsareal (2 enheder)
171 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?