Ved hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Rødkløveren 34, Langø, 5390 Martofte. Undersøg ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Rødkløveren 34, Langø, 5390 Martofte finder du ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal på 57 m² og blev opført i 1962 på en 1.182 m² stor grund. Den 3. april 2024 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,4 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,36 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,07 mio. kr.
Fakta om Rødkløveren 34, Langø, 5390 Martofte
Fritidsejendommen er placeret på Rødkløveren 34, Langø, 5390 Martofte og har et samlet bygningsareal på 57 m². Enheden er opført i 1962 og befinder sig på en 1.182 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 46 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Kigger man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, hverken badeværelse eller adgang til badeværelse og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommen anvendes primært til fritidsformål (feriehus). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 12.829 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 3. april 2024, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 1,4 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 19.178 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 1,36 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,07 mio. kr.
Ejerinfo
Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Rødkløveren 34, Langø, 5390 Martofte.
Enhedens BBR-areal er 46 m² på Rødkløveren 34, Langø, 5390 Martofte.
Den primære bygning blev bygget i 1962 på Rødkløveren 34, Langø, 5390 Martofte.
Prisen var 1,4 mio. kr., da Rødkløveren 34, Langø, 5390 Martofte senest blev handlet i 2024.
1,36 mio. kr. er vurdering på Rødkløveren 34, Langø, 5390 Martofte.