kommunerne nedenfor.
Robert Jacobsens Vej 35, th
2300 København SResights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Robert Jacobsens Vej 35, 2. th, 2300 København S. Se lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på Robert Jacobsens Vej 35, 2. th, 2300 København S. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 3,86 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,76 mio. kr.
Fakta om Robert Jacobsens Vej 35, 2. th, 2300 København S
Ejerlejligheden ligger på Robert Jacobsens Vej 35, 2. th, 2300 København S. Lejligheden fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 112 m², hvoraf 102 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 6 etager. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejligheden anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 14.107 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 3,86 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,76 mio. kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af COBO VII A Ejendomme P/S, der fortrinsvist beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Core Bolig VII Kommanditaktieselskab er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 293 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 1,42 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Casper Elmelund Abild, der også opererer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Core Bolig VII Kommanditaktieselskab i alt 439 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Robert Jacobsens Vej 35, 2. th, 2300 København S?
COBO VII A Ejendomme P/S ejer Robert Jacobsens Vej 35, 2. th, 2300 København S.
Hvornår blev Robert Jacobsens Vej 35, 2. th, 2300 København S opført?
Den primære bygning blev opført i 2017 på Robert Jacobsens Vej 35, 2. th, 2300 København S.
Hvad er Robert Jacobsens Vej 35, 2. th, 2300 København S vurderet til?
3,86 mio. kr. er vurdering på Robert Jacobsens Vej 35, 2. th, 2300 København S.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.