kommunerne nedenfor.
Riskær 3B
2765 SmørumFå alle informationer om Riskær 3B, Smørumnedre, 2765 Smørum på Resights. Se husets sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Huset ligger på Riskær 3B, Smørumnedre, 2765 Smørum. I 2021 blev huset konstrueret og har i dag et bygningsareal på 110 m² på en 276 m² stor grund. Den seneste transaktion fandt sted den 14. juli 2020, hvor Leander Group ApS sikrede sig huset i en almindelig fri handel til en værdi á 2,5 mio. kr.
Fakta om Riskær 3B, Smørumnedre, 2765 Smørum
Rækkehuset er placeret på Riskær 3B, Smørumnedre, 2765 Smørum og har et samlet bygningsareal på 110 m². Den primære bygning er bygget i 2021 og er beliggende på en 276 m² stor grund. Huset fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 110 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Huset er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Bygningen fik senest i 2021 tildelt et energimærke A2020, og husets årlige energiforbrug er beregnet til kr. 2500. Huset benyttes hovedsageligt til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 13.982 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 14. juli 2020, hvor værdiansættelsen var 2,5 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Leander Group ApS købte huset af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 22.727 kr.
Ejerinfo
Huset er officielt ejet af Leander Group ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Frederik Leander-Poulsen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 33,300 % og ejer huset igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der et led. Den officielle ejer har i alt tre ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 11,7 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Anders Kjelstrup Rostgaard Poulsen, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Frederik Leander-Poulsen i alt fire ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Riskær 3B, Smørumnedre, 2765 Smørum?
Leander Group ApS ejer Riskær 3B, Smørumnedre, 2765 Smørum.
Hvad er BBR-arealet på Riskær 3B, Smørumnedre, 2765 Smørum?
Enhedens BBR-areal er 110 m² på Riskær 3B, Smørumnedre, 2765 Smørum.
Hvornår blev Riskær 3B, Smørumnedre, 2765 Smørum opført?
Den primære bygning blev opført i 2021 på Riskær 3B, Smørumnedre, 2765 Smørum.
Hvad er prisen på Riskær 3B, Smørumnedre, 2765 Smørum?
Prisen var 2,5 mio. kr., da Riskær 3B, Smørumnedre, 2765 Smørum senest blev handlet i 2020.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.