Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100301412ESR240-016611

Riskær 21

2765 Smørum
Egedal Smørumnedre By, Smørum, 8ne (Byzone)
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Areal

Grundareal282 m²
Beboelsesareal140 m²

Få alle informationer om Riskær 21, Smørumnedre, 2765 Smørum på Resights. Se grundens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Riskær 21, Smørumnedre, 2765 Smørum kan du finde grunden.

Fakta om Riskær 21, Smørumnedre, 2765 Smørum

Enheden er placeret på Riskær 21, Smørumnedre, 2765 Smørum.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 2 plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Grundens hovedsagelige benyttelse er "ikke angivet". I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 16.906 kr.

Ejerinfo

Grunden er officielt ejet af NIBBERHUSE ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Kim Niebling er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer grunden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til grunden er der et led. Den officielle ejer har i alt 13 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 37,7 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Kim Niebling, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Kim Niebling i alt 14 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

NIBBERHUSE ApS ejer Riskær 21, Smørumnedre, 2765 Smørum.

Grundarealet er 282 m² på Riskær 21, Smørumnedre, 2765 Smørum.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis