Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Risbøge 7, Højrup, 6640 Lunderskov. Undersøg ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen ligger på Risbøge 7, Højrup, 6640 Lunderskov. Ejendommen har et bygningsareal på 15 m² og blev opført i 1958 på den 126 m² store grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 19.000 kr., hvoraf grunden udgør 4.700 kr.
Fakta om Risbøge 7, Højrup, 6640 Lunderskov
Industriejendommen er placeret på Risbøge 7, Højrup, 6640 Lunderskov og består af én bygning på 15 m² udgjort af én erhvervsenhed. Den primære bygning er bygget i 1958 og er lokaliseret på en 126 m² stor grund.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til energi og forsyning. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 118 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 19.000 kr., hvoraf grunden udgør 4.700 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er ejet af Ferup Højrup Vandværk Amba, der primært beskæftiger sig med vandforsyning. Den officielle ejer har i alt to ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Asger Cohr, der også opererer som foreningsrepræsentant.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Risbøge 7, Højrup, 6640 Lunderskov.
Ejendommens BBR-areal er 15 m² på Risbøge 7, Højrup, 6640 Lunderskov.
Den primære bygning blev opført i 1958 på Risbøge 7, Højrup, 6640 Lunderskov.
19.000 kr. er vurdering på Risbøge 7, Højrup, 6640 Lunderskov.