kommunerne nedenfor.
Ringstedgade 58C
4000 RoskildeResights giver dig alle informationer om lejligheden på Ringstedgade 58C, 4000 Roskilde. Undersøg lejlighedens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden er placeret på Ringstedgade 58C, 4000 Roskilde.
Fakta om Ringstedgade 58C, 4000 Roskilde
Ejerlejligheden er placeret på Ringstedgade 58C, 4000 Roskilde. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 60 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 4 plan. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den primære benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Ringstedgade 58 Boliger ApS, der primært beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Koncenton Roskilde Ringstedgade A/S er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 45 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 151 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Henrik Skovsby, der også fungerer som direktør.
Hvem ejer Ringstedgade 58C, 4000 Roskilde?
Ringstedgade 58 Boliger ApS ejer Ringstedgade 58C, 4000 Roskilde.
Hvornår blev Ringstedgade 58C, 4000 Roskilde bygget?
Den primære bygning blev opført i 2023 på Ringstedgade 58C, 4000 Roskilde.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.