Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE5764416ESR510-012198

Ribe Landevej 19A

6100 Haderslev
Haderslev Haderslev, 4251 (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1977
Bebyggelsesprocent18%

Areal

Grundareal1.678 m²
Bygningsareal277 m²
Beboelsesareal200 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Ribe Landevej 19A, 6100 Haderslev. Se ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Ribe Landevej 19A, 6100 Haderslev. I 1977 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal á 277 m² på en 1.678 m² stor grund. Den sidste handel fandt sted den 20. april 2026, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 3,7 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,75 mio. kr., hvoraf grunden udgør 650.000 kr.

Fakta om Ribe Landevej 19A, 6100 Haderslev

Villaen er beliggende på Ribe Landevej 19A, 6100 Haderslev og har et samlet bygningsareal á 277 m². Hovedbygningen, der er opført i 1977, blev senest moderniseret i 2004 og er lokaliseret på en 1.678 m² stor grund. Ejendommen har 5 værelser og har et BBR-areal på 200 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Kigger man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den primære bygning blev senest i 2025 tildelt et energimærke C. Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 18.760 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 20. april 2026, hvor værdiansættelsen på villaen var 3,7 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 12.585 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 2,75 mio. kr., hvoraf grunden udgør 650.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Ribe Landevej 19A, 6100 Haderslev.

Enhedens BBR-areal er 200 m² på Ribe Landevej 19A, 6100 Haderslev.

Den primære bygning blev bygget i 1977 på Ribe Landevej 19A, 6100 Haderslev.

Prisen var 3,7 mio. kr., da Ribe Landevej 19A, 6100 Haderslev senest blev handlet i 2026.

2,75 mio. kr. er vurdering på Ribe Landevej 19A, 6100 Haderslev.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis