kommunerne nedenfor.
Reykjaviksgade 3, tv
2300 København SResights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Reykjaviksgade 3, 1. tv, 2300 København S. Undersøg lejlighedens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Reykjaviksgade 3, 1. tv, 2300 København S finder du lejligheden. Den sidste handel fandt sted den 26. maj 2002, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 1,75 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 4,21 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,68 mio. kr.
Fakta om Reykjaviksgade 3, 1. tv, 2300 København S
Ejerlejligheden er placeret på Reykjaviksgade 3, 1. tv, 2300 København S. Lejligheden har 4 værelser og har et BBR-areal på 92 m², hvoraf 83 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 5 plan. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Lejlighedens primære anvendelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 4.291 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 26. maj 2002, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 1,75 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 19.021 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 4,21 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,68 mio. kr.
Ejerinfo
Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.
Hvem ejer Reykjaviksgade 3, 1. tv, 2300 København S?
En eller flere privat(e) ejer Reykjaviksgade 3, 1. tv, 2300 København S.
Hvornår blev Reykjaviksgade 3, 1. tv, 2300 København S bygget?
Den primære bygning blev bygget i 1907 på Reykjaviksgade 3, 1. tv, 2300 København S.
Hvad er Reykjaviksgade 3, 1. tv, 2300 København S's værdi?
Prisen var 1,75 mio. kr., da Reykjaviksgade 3, 1. tv, 2300 København S senest blev handlet i 2002.
Hvad er Reykjaviksgade 3, 1. tv, 2300 København S vurderet til?
4,21 mio. kr. er vurdering på Reykjaviksgade 3, 1. tv, 2300 København S.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.