Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE753218ESR860-021276

Revlingrenden 22

9800 Hjørring
Hjørring Lønstrup By, Mårup, 44a (Sommerhusområde) Sommerhus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1961

Areal

Bygningsareal75 m²
Beboelsesareal61 m²

Gennem Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Revlingrenden 22, Lønstrup, 9800 Hjørring. Se ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Revlingrenden 22, Lønstrup, 9800 Hjørring. Den seneste transaktion fandt sted den 9. juni 1998, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 460.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,13 mio. kr.

Fakta om Revlingrenden 22, Lønstrup, 9800 Hjørring

Fritidsejendommen ligger placeret på Revlingrenden 22, Lønstrup, 9800 Hjørring og har et samlet bygningsareal på 75 m². Ejendommen fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 61 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Ser man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, hverken badeværelse eller adgang til badeværelse og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af træ, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommen benyttes hovedsageligt til fritidsformål (feriehus). I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Prisen var 460.000 kr. i den seneste tinglyste handel d. 9. juni 1998. Det giver en kvadratmeterpris på 6.133 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 1,13 mio. kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Revlingrenden 22, Lønstrup, 9800 Hjørring.

Den primære bygning blev opført i 1961 på Revlingrenden 22, Lønstrup, 9800 Hjørring.

Prisen var 460.000 kr., da Revlingrenden 22, Lønstrup, 9800 Hjørring senest blev handlet i 1998.

1,13 mio. kr. er vurdering på Revlingrenden 22, Lønstrup, 9800 Hjørring.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis