kommunerne nedenfor.
Reberbansgade 2, tv
9000 AalborgResights giver dig alle informationer om lejligheden på Reberbansgade 2, 1. tv, 9000 Aalborg. Undersøg lejlighedens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på Reberbansgade 2, 1. tv, 9000 Aalborg. Den 14. november 2019 fandt den seneste transaktion sted, da MICHAEL HOVE HOLDING ApS erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 1,47 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,73 mio. kr., hvoraf grunden udgør 733.000 kr.
Fakta om Reberbansgade 2, 1. tv, 9000 Aalborg
Ejerlejligheden er beliggende på Reberbansgade 2, 1. tv, 9000 Aalborg. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 92 m², hvoraf 83 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 3 etager. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement uden asbest. Lejlighedens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 3.215 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 14. november 2019, hvor værdiansættelsen var 1,47 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor MICHAEL HOVE HOLDING ApS købte lejligheden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 16.032 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,73 mio. kr., hvoraf grunden udgør 733.000 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af MICHAEL HOVE HOLDING ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med ikke-finansielle holdingselskaber, mens Michael Hove Jacobsen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt seks ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 154 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Michael Hove Jacobsen, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Michael Hove Jacobsen i alt ni ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Reberbansgade 2, 1. tv, 9000 Aalborg?
MICHAEL HOVE HOLDING ApS ejer Reberbansgade 2, 1. tv, 9000 Aalborg.
Hvornår blev Reberbansgade 2, 1. tv, 9000 Aalborg opført?
Den primære bygning blev opført i 1912 på Reberbansgade 2, 1. tv, 9000 Aalborg.
Hvad er Reberbansgade 2, 1. tv, 9000 Aalborg's værdi?
Prisen var 1,47 mio. kr., da Reberbansgade 2, 1. tv, 9000 Aalborg senest blev handlet i 2019.
Hvad er Reberbansgade 2, 1. tv, 9000 Aalborg vurderet til?
1,73 mio. kr. er vurdering på Reberbansgade 2, 1. tv, 9000 Aalborg.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.