kommunerne nedenfor.
Reberbanen 7,
6200 AabenraaVia Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Reberbanen 7, st., 6200 Aabenraa. Undersøg ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er lokaliseret på Reberbanen 7, st., 6200 Aabenraa. Den seneste handel fandt sted den 10. juli 2025, hvor A-Ejd2 ApS sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 79,5 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 14,2 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,7 mio. kr.
Fakta om Reberbanen 7, st., 6200 Aabenraa
Enheden er placeret på Reberbanen 7, st., 6200 Aabenraa.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 6 etager. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Ejendommens primære benyttelse er til handel og/eller kontor. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 51.153 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 10. juli 2025, hvor værdiansættelsen af ejendommen var 79,5 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor A-Ejd2 ApS købte ejendommen af SVENDSEN INVEST ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 26.108 kr. Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 14,2 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,7 mio. kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af A-Ejd2 ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens REMA 1000 AS er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 56 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 613 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Stephan Sørensen, der også agerer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har REMA 1000 AS i alt 316 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Reberbanen 7, st., 6200 Aabenraa?
A-Ejd2 ApS ejer Reberbanen 7, st., 6200 Aabenraa.
Hvornår blev Reberbanen 7, st., 6200 Aabenraa opført?
Den primære bygning blev bygget i 2018 på Reberbanen 7, st., 6200 Aabenraa.
Hvad er prisen på Reberbanen 7, st., 6200 Aabenraa?
Prisen var 79,5 mio. kr., da Reberbanen 7, st., 6200 Aabenraa senest blev handlet i 2025.
Hvad er Reberbanen 7, st., 6200 Aabenraa vurderet til?
14,2 mio. kr. er vurdering på Reberbanen 7, st., 6200 Aabenraa.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.