Få alle oplysninger om Realskolevej 15D, 8850 Bjerringbro på Resights. Undersøg lejlighedens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Realskolevej 15D, 8850 Bjerringbro findes lejligheden. Den seneste handel fandt sted den 1. januar 2018, hvor Tandproteseteamet ApS erhvervede sig lejligheden i en interessesammenfald til en værdi á 5,65 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 672.000 kr., hvoraf grunden udgør 130.000 kr.
Fakta om Realskolevej 15D, 8850 Bjerringbro
Ejerlejligheden er beliggende på Realskolevej 15D, 8850 Bjerringbro. Lejligheden har 3 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 83 m², hvoraf 74 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 3 etager. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den primære benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 1.469 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 1. januar 2018, hvor værdiansættelsen var 5,65 mio. kr. i en interessesammenfald, hvor Tandproteseteamet ApS købte lejligheden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 25.681 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 672.000 kr., hvoraf grunden udgør 130.000 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Finøen Ejendomme ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens Flemming Mogensen Finøen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt syv ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 7,99 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Flemming Mogensen Finøen, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Flemming Mogensen Finøen i alt ni ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
Finøen Ejendomme ApS ejer Realskolevej 15D, 8850 Bjerringbro.
Den primære bygning blev bygget i 2001 på Realskolevej 15D, 8850 Bjerringbro.
Prisen var 5,65 mio. kr., da Realskolevej 15D, 8850 Bjerringbro senest blev handlet i 2018.
672.000 kr. er vurdering på Realskolevej 15D, 8850 Bjerringbro.