Ved hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Randager 36, 2620 Albertslund. Undersøg ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Randager 36, 2620 Albertslund finder du ejendommen. Ejendommen har et bygningsareal på 145 m² og blev opført i 1966 på en 700 m² stor grund. Den seneste handel fandt sted den 22. august 2025, hvor Malpha Enterprise ApS sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 3,49 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 3,04 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,21 mio. kr.
Fakta om Randager 36, 2620 Albertslund
Villaen er placeret på Randager 36, 2620 Albertslund og har et samlet bygningsareal á 145 m². Hovedbygningen er opført i 1966 og er beliggende på en 700 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 126 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. I forhold til villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Hovedbygningen blev senest i 2025 tildelt et energimærke D. Ejendommen anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 36.279 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 22. august 2025, hvor værdiansættelsen var 3,49 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Malpha Enterprise ApS købte ejendommen af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 24.103 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 3,04 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,21 mio. kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af Malpha Enterprise ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens Martin Woergaard er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til villaen er der to led. Den officielle ejer har i alt én ejendom i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 4,01 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Martin Woergaard, der agerer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Martin Woergaard i alt syv ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
Malpha Enterprise ApS ejer Randager 36, 2620 Albertslund.
Enhedens BBR-areal er 126 m² på Randager 36, 2620 Albertslund.
Den primære bygning blev bygget i 1966 på Randager 36, 2620 Albertslund.
Prisen var 3,49 mio. kr., da Randager 36, 2620 Albertslund senest blev handlet i 2025.
3,04 mio. kr. er vurdering på Randager 36, 2620 Albertslund.