Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2160847ESR169-134251

Rafteager 3

2640 Hedehusene
Høje-Taastrup Baldersbrønde By, Hedehusene, 5ek (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1976
Bebyggelsesprocent23%

Areal

Grundareal709 m²
Bygningsareal162 m²
Beboelsesareal127 m²

Få alle oplysninger om Rafteager 3, Baldersbrønde, 2640 Hedehusene på Resights. Undersøg ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Rafteager 3, Baldersbrønde, 2640 Hedehusene. I 1976 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 162 m² på en 709 m² stor grund. Den 17. juli 2003 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,74 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,74 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,99 mio. kr.

Fakta om Rafteager 3, Baldersbrønde, 2640 Hedehusene

Villaen har et samlet bygningsareal på 162 m² og ligger på Rafteager 3, Baldersbrønde, 2640 Hedehusene. Hovedbygningen er opført i 1976 og befinder sig på en 709 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 5 værelser og har et BBR-areal på 127 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af fibercement herunder asbest, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 18.166 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 17. juli 2003, hvor værdiansættelsen på villaen var 1,74 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 10.778 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 2,74 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,99 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Rafteager 3, Baldersbrønde, 2640 Hedehusene.

Enhedens BBR-areal er 127 m² på Rafteager 3, Baldersbrønde, 2640 Hedehusene.

Den primære bygning blev bygget i 1976 på Rafteager 3, Baldersbrønde, 2640 Hedehusene.

Prisen var 1,74 mio. kr., da Rafteager 3, Baldersbrønde, 2640 Hedehusene senest blev handlet i 2003.

2,74 mio. kr. er vurdering på Rafteager 3, Baldersbrønde, 2640 Hedehusene.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis