Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2212632ESR259-157072

Rævens Kvarter 38

4623 Lille Skensved
Køge Ejby By, Ejby, 10gr (Byzone) Række-, kæde- eller dobbelthus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1984
Bebyggelsesprocent61%

Areal

Grundareal189 m²
Bygningsareal116 m²
Beboelsesareal116 m²

Resights giver dig alle oplysninger om huset på Rævens Kvarter 38, Ejby, 4623 Lille Skensved. Se husets sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Huset er placeret på Rævens Kvarter 38, Ejby, 4623 Lille Skensved. Huset har et bygningsareal á 116 m² og blev konstrueret i 1984 på en 189 m² stor grund. Den 1. december 1983 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig huset i en almindelig fri handel til en værdi á 1,41 mio. kr. Huset er af det offentlige vurderet til 8,75 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,06 mio. kr.

Fakta om Rævens Kvarter 38, Ejby, 4623 Lille Skensved

Rækkehuset ligger placeret på Rævens Kvarter 38, Ejby, 4623 Lille Skensved og har et samlet bygningsareal á 116 m². Hovedbygningen er bygget i 1984 og befinder sig på en 189 m² stor grund. Huset har 4 værelser og har et BBR-areal på 116 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Huset er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af træ, mens tagmaterialet består af betontagsten. Bygningen fik senest i 2024 tildelt et energimærke C, og husets årlige energiforbrug er beregnet til kr. 11400. Husets primære benyttelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 43.387 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Værdiansættelsen var 1,41 mio. kr. ved seneste tinglyste transaktion d. 1. december 1983. Det giver en kvadratmeterpris på 12.220 kr. Rækkehuset er af det offentlige vurderet til 8,75 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,06 mio. kr.

Ejerinfo

Rækkehuset er ejet af A/B Rævens Kvarter 2-62, Ejby.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Rævens Kvarter 38, Ejby, 4623 Lille Skensved.

Enhedens BBR-areal er 116 m² på Rævens Kvarter 38, Ejby, 4623 Lille Skensved.

Den primære bygning blev opført i 1984 på Rævens Kvarter 38, Ejby, 4623 Lille Skensved.

Prisen var 1,41 mio. kr., da Rævens Kvarter 38, Ejby, 4623 Lille Skensved senest blev handlet i 1983.

8,75 mio. kr. er vurdering på Rævens Kvarter 38, Ejby, 4623 Lille Skensved.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis