Gennem Resights kan du få alle informationer om huset på Rådyrvænget 1, 3450 Allerød. Se husets seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Huset ligger på Rådyrvænget 1, 3450 Allerød. I 1980 blev huset konstrueret og har i dag et bygningsareal på 143 m² på en 289 m² stor grund. Huset er af det offentlige vurderet til 3,66 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,92 mio. kr.
Fakta om Rådyrvænget 1, 3450 Allerød
Rækkehuset ligger på Rådyrvænget 1, 3450 Allerød og har et samlet bygningsareal på 143 m². Den primære bygning er opført i 1980 og er beliggende på en 289 m² stor grund. Huset har 4 værelser og har et BBR-areal på 143 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Huset er bygget i ét plan. Ser man på rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den primære bygning fik senest i 2026 tildelt et energimærke D. Den hovedsagelige anvendelse af huset er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 18.954 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Rækkehuset er af det offentlige vurderet til 3,66 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,92 mio. kr.
Ejerinfo
Huset er ejet af PENSIONSKASSEN FOR SYGEPLEJERSKER OG LÆGESEKRETÆRER, der først og fremmest beskæftiger sig med pensionskassers aktiviteter. Den officielle ejer har i alt 10.890 ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Jon Steingrim Johnsen, der også fungerer som administrerende direktør.
Ofte stillede spørgsmål
PENSIONSKASSEN FOR SYGEPLEJERSKER OG LÆGESEKRETÆRER ejer Rådyrvænget 1, 3450 Allerød.
Enhedens BBR-areal er 143 m² på Rådyrvænget 1, 3450 Allerød.
Den primære bygning blev bygget i 1980 på Rådyrvænget 1, 3450 Allerød.
3,66 mio. kr. er vurdering på Rådyrvænget 1, 3450 Allerød.