Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Rådyrslugten 8, Ø Hærup, 7860 Spøttrup. Undersøg ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen ligger på Rådyrslugten 8, Ø Hærup, 7860 Spøttrup. Ejendommen har et bygningsareal á 74 m² og blev opført i 1971 på en 770 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,17 mio. kr., hvoraf grunden udgør 504.000 kr.
Fakta om Rådyrslugten 8, Ø Hærup, 7860 Spøttrup
Fritidsejendommen har et samlet bygningsareal á 74 m² og ligger på Rådyrslugten 8, Ø Hærup, 7860 Spøttrup. Enheden er opført i 1971 og befinder sig på en 770 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 74 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Ser man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af træ, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den primære benyttelse af ejendommen er til fritidsformål (feriehus). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 3.327 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 1,17 mio. kr., hvoraf grunden udgør 504.000 kr.
Ejerinfo
Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Rådyrslugten 8, Ø Hærup, 7860 Spøttrup.
Enhedens BBR-areal er 74 m² på Rådyrslugten 8, Ø Hærup, 7860 Spøttrup.
Den primære bygning blev bygget i 1971 på Rådyrslugten 8, Ø Hærup, 7860 Spøttrup.
1,17 mio. kr. er vurdering på Rådyrslugten 8, Ø Hærup, 7860 Spøttrup.