kommunerne nedenfor.
Raagaardsvænget 2
8752 ØstbirkVia Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Raagaardsvænget 2, Østbirk, 8752 Østbirk. Se ejendommens seneste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen ligger på Raagaardsvænget 2, Østbirk, 8752 Østbirk. I 2006 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 151 m² på en 457 m² stor grund. Den sidste transaktion fandt sted den 4. marts 2014, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,45 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,59 mio. kr., hvoraf grunden udgør 357.000 kr.
Fakta om Raagaardsvænget 2, Østbirk, 8752 Østbirk
Villaen ligger placeret på Raagaardsvænget 2, Østbirk, 8752 Østbirk og har et samlet bygningsareal á 151 m². Den primære bygning er opført i 2006 og er lokaliseret på en 457 m² stor grund. Ejendommen har 3 værelser og har et BBR-areal på 130 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. I forhold til villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den primære benyttelse af ejendommen er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 4.929 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 4. marts 2014, hvor værdiansættelsen på villaen var 1,45 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 9.602 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 1,59 mio. kr., hvoraf grunden udgør 357.000 kr.
Ejerinfo
Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Hvem ejer Raagaardsvænget 2, Østbirk, 8752 Østbirk?
En eller flere privat(e) ejer Raagaardsvænget 2, Østbirk, 8752 Østbirk.
Hvor stor er Raagaardsvænget 2, Østbirk, 8752 Østbirk?
Enhedens BBR-areal er 130 m² på Raagaardsvænget 2, Østbirk, 8752 Østbirk.
Hvornår blev Raagaardsvænget 2, Østbirk, 8752 Østbirk bygget?
Den primære bygning blev bygget i 2006 på Raagaardsvænget 2, Østbirk, 8752 Østbirk.
Hvad er Raagaardsvænget 2, Østbirk, 8752 Østbirk's værdi?
Prisen var 1,45 mio. kr., da Raagaardsvænget 2, Østbirk, 8752 Østbirk senest blev handlet i 2014.
Hvad er Raagaardsvænget 2, Østbirk, 8752 Østbirk vurderet til?
1,59 mio. kr. er vurdering på Raagaardsvænget 2, Østbirk, 8752 Østbirk.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.