Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 709142
ESR: 151112498

Primulavænget 36

2750 Ballerup
Ballerup Kommune: Pederstrup By, Pederstrup, 13 (Landzone)
Bygning på fremmed grund: Kolonihavehus
Satellitbillede af ejendommen på Primulavænget 36, 2750 Ballerup

Få alle informationer om Primulavænget 36, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup på Resights. Undersøg ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Primulavænget 36, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup findes ejendommen.

Fakta om Primulavænget 36, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup

Fritidsejendommen har et samlet bygningsareal på 28 m² og ligger på Primulavænget 36, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup. Ejendommen har 2 værelser og har et BBR-areal på 28 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Kigger man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, hverken badeværelse eller adgang til badeværelse og intet vandskyllende toilet. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommen anvendes primært til fritidsformål (kolonihave). I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Hvem ejer Primulavænget 36, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup?

En eller flere privat(e) ejer Primulavænget 36, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup.

Hvornår blev Primulavænget 36, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup bygget?

Den primære bygning blev opført i 1954 på Primulavænget 36, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup.

Opførselsår
1954
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (2 bygninger)
28 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
28 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?