Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 709143
ESR: 151112501

Primulavænget 34

2750 Ballerup
Ballerup Kommune: Pederstrup By, Pederstrup, 13 (Landzone)
Bygning på fremmed grund: Kolonihavehus
Satellitbillede af ejendommen på Primulavænget 34, 2750 Ballerup

Gennem Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Primulavænget 34, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup. Se ejendommens seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Primulavænget 34, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup. Den sidste transaktion fandt sted den 27. juni 2013, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 247.040 kr.

Fakta om Primulavænget 34, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup

Fritidsejendommen er placeret på Primulavænget 34, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup og har et samlet bygningsareal på 50 m². Ejendommen har 2 værelser og har et BBR-areal på 50 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Ser man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, hverken badeværelse eller adgang til badeværelse og intet vandskyllende toilet. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Den primære anvendelse af ejendommen er til fritidsformål (kolonihave). I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 27. juni 2013, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 247.040 kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 4.940 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Hvem ejer Primulavænget 34, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup?

En eller flere privat(e) ejer Primulavænget 34, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup.

Hvornår blev Primulavænget 34, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup opført?

Den primære bygning blev bygget i 1950 på Primulavænget 34, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup.

Hvad er prisen på Primulavænget 34, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup?

Prisen var 247.040 kr., da Primulavænget 34, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup senest blev handlet i 2013.

Opførselsår
1950
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (2 bygninger)
50 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
50 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?