Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 709189
ESR: 151113028

Primulavænget 32

2750 Ballerup
Ballerup Kommune: Pederstrup By, Pederstrup, 13 (Landzone)
Bygning på fremmed grund: Kolonihavehus
Satellitbillede af ejendommen på Primulavænget 32, 2750 Ballerup

Resights giver dig alle informationer om ejendommen på Primulavænget 32, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup. Se ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Primulavænget 32, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup.

Fakta om Primulavænget 32, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup

Fritidsejendommen ligger placeret på Primulavænget 32, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup og har et samlet bygningsareal på 32 m². Ejendommen har 2 værelser og har et BBR-areal på 32 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommen benyttes primært til fritidsformål (kolonihave). I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Hvem ejer Primulavænget 32, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup?

En eller flere privat(e) ejer Primulavænget 32, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup.

Hvornår blev Primulavænget 32, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup opført?

Den primære bygning blev bygget i 1951 på Primulavænget 32, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup.

Opførselsår
1951
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (3 bygninger)
32 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
32 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?