Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE709449ESR151-115861

Primulavænget 2

2750 Ballerup
Ballerup Pederstrup By, Pederstrup, 5z (Landzone) Kolonihavehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1957

Areal

Bygningsareal59 m²
Beboelsesareal50 m²

Få alle informationer om Primulavænget 2, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup på Resights. Se ejendommens seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Primulavænget 2, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup.

Fakta om Primulavænget 2, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup

Fritidsejendommen er placeret på Primulavænget 2, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup og har et samlet bygningsareal på 59 m². Ejendommen fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 50 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Ser man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af træ, mens tagmaterialet består af metal. Ejendommen anvendes primært til fritidsformål (kolonihave). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Primulavænget 2, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup.

Den primære bygning blev bygget i 1957 på Primulavænget 2, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis