Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE709457ESR151-115969

Primulavænget 13

2750 Ballerup
Ballerup Pederstrup By, Pederstrup, 5z (Landzone) Kolonihavehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1972

Areal

Bygningsareal40 m²
Beboelsesareal40 m²

Via Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Primulavænget 13, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup. Undersøg ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Primulavænget 13, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup.

Fakta om Primulavænget 13, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup

Fritidsejendommen er placeret på Primulavænget 13, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup og har et samlet bygningsareal på 40 m². Ejendommen fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 40 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af træ, mens tagmaterialet består af "andet materiale". Ejendommens hovedsagelige anvendelse er til fritidsformål (kolonihave). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Primulavænget 13, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup.

Den primære bygning blev opført i 1972 på Primulavænget 13, Tjørnebjerg, 2750 Ballerup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis