kommunerne nedenfor.
Præstevænget 3A
6430 NordborgVia Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Præstevænget 3A, Guderup, 6430 Nordborg. Undersøg ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er lokaliseret på Præstevænget 3A, Guderup, 6430 Nordborg. I 1815 blev ejendommen opført med et bygningsareal på 152 m² på en 765 m² stor grund. Den seneste transaktion fandt sted den 1. januar 2011, hvor A.L. EJENDOMME ApS sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,01 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,15 mio. kr., hvoraf grunden udgør 142.500 kr.
Fakta om Præstevænget 3A, Guderup, 6430 Nordborg
Beboelsesejendommen er beliggende på Præstevænget 3A, Guderup, 6430 Nordborg og består af to bygninger med et samlet bygningsareal på 152 m² fordelt på tre beboelsesenheder. Hovedbygningen er bygget i 1815 og ligger på en 765 m² stor grund.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Der er i øvrigt en udnyttet tagetage, der består af 117 m². Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af stråtag. Ejendommen benyttes primært til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 1. januar 2011, hvor værdiansættelsen var 1,01 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor A.L. EJENDOMME ApS købte ejendommen af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 3.773 kr. Beboelsesejendommen er af det offentlige vurderet til 1,15 mio. kr., hvoraf grunden udgør 142.500 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af A.L. EJENDOMME ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens Ahrendt Lauritzen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til beboelsesejendommen er der to led. Den officielle ejer besidder i alt fire ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 6,44 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Ahrendt Lauritzen, der også opererer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Ahrendt Lauritzen i alt fem ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Præstevænget 3A, Guderup, 6430 Nordborg?
A.L. EJENDOMME ApS ejer Præstevænget 3A, Guderup, 6430 Nordborg.
Hvor stor er Præstevænget 3A, Guderup, 6430 Nordborg?
Ejendommens BBR-areal er 152 m² på Præstevænget 3A, Guderup, 6430 Nordborg.
Hvornår blev Præstevænget 3A, Guderup, 6430 Nordborg opført?
Den primære bygning blev bygget i 1815 på Præstevænget 3A, Guderup, 6430 Nordborg.
Hvad er prisen på Præstevænget 3A, Guderup, 6430 Nordborg?
Prisen var 1,01 mio. kr., da Præstevænget 3A, Guderup, 6430 Nordborg senest blev handlet i 2011.
Hvad er Præstevænget 3A, Guderup, 6430 Nordborg vurderet til?
1,15 mio. kr. er vurdering på Præstevænget 3A, Guderup, 6430 Nordborg.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.