Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100131494ESR851-638041

Poul Anker Bechs Vej 35

9200 Aalborg SV
Aalborg Sofiendal By, Skalborg, 42d (Byzone) Række-, kæde- og klyngehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2019
Bebyggelsesprocent83%

Areal

Grundareal140 m²
Bygningsareal114 m²
Beboelsesareal114 m²

Få alle informationer om Poul Anker Bechs Vej 35, 9200 Aalborg SV på Resights. Undersøg husets seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Huset ligger på Poul Anker Bechs Vej 35, 9200 Aalborg SV. I 2019 blev huset opført og har i dag et bygningsareal á 114 m² på en 140 m² stor grund. Huset er af det offentlige vurderet til 2,75 mio. kr., hvoraf grunden udgør 958.000 kr.

Fakta om Poul Anker Bechs Vej 35, 9200 Aalborg SV

Rækkehuset har et samlet bygningsareal på 114 m² og ligger placeret på Poul Anker Bechs Vej 35, 9200 Aalborg SV. Den primære bygning er opført i 2019 og ligger på en 140 m² stor grund. Huset har 4 værelser og har et BBR-areal på 114 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 2 plan. I forhold til rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af letbetonsten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Den primære benyttelse af huset er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 7.039 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Rækkehuset er af det offentlige vurderet til 2,75 mio. kr., hvoraf grunden udgør 958.000 kr.

Ejerinfo

Huset er officielt ejet af Hasserislund 11 ApS, der primært beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Magnus Borgen Kjøller er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der tre led. Den officielle ejer har i alt ti ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 23,9 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Casper Borgen Kjøller, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Magnus Borgen Kjøller i alt 265 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Hasserislund 11 ApS ejer Poul Anker Bechs Vej 35, 9200 Aalborg SV.

Enhedens BBR-areal er 114 m² på Poul Anker Bechs Vej 35, 9200 Aalborg SV.

Den primære bygning blev bygget i 2019 på Poul Anker Bechs Vej 35, 9200 Aalborg SV.

2,75 mio. kr. er vurdering på Poul Anker Bechs Vej 35, 9200 Aalborg SV.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis