Gennem Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Postgrunden 6, 1. mf, 2750 Ballerup. Se lejlighedens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden er placeret på Postgrunden 6, 1. mf, 2750 Ballerup.
Fakta om Postgrunden 6, 1. mf, 2750 Ballerup
Ejerlejligheden er placeret på Postgrunden 6, 1. mf, 2750 Ballerup. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 62 m², hvoraf 56 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 2 plan. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejligheden anvendes primært til helårsbeboelse.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Telegrafvej 7 A ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Koncenton Urban A/S er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 158 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 430 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Henrik Skovsby, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Koncenton Urban A/S i alt 652 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
Telegrafvej 7 A ApS ejer Postgrunden 6, 1. mf, 2750 Ballerup.
Den primære bygning blev bygget i 2024 på Postgrunden 6, 1. mf, 2750 Ballerup.