Få alle oplysninger om Postgrunden 2, 2. 3, 2750 Ballerup på Resights. Undersøg lejlighedens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Postgrunden 2, 2. 3, 2750 Ballerup finder du lejligheden.
Fakta om Postgrunden 2, 2. 3, 2750 Ballerup
Ejerlejligheden er placeret på Postgrunden 2, 2. 3, 2750 Ballerup. Lejligheden har 2 værelser og har et BBR-areal på 56 m², mens det tinglyste areal udgør 49 m².
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 4 etager. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejligheden anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Telegrafvej 7 A ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Koncenton Urban A/S er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt 158 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 430 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Henrik Skovsby, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Koncenton Urban A/S i alt 652 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
Telegrafvej 7 A ApS ejer Postgrunden 2, 2. 3, 2750 Ballerup.
Den primære bygning blev bygget i 2024 på Postgrunden 2, 2. 3, 2750 Ballerup.