Via Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Plantagevej 2, Fløng, 2640 Hedehusene. Se ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er placeret på Plantagevej 2, Fløng, 2640 Hedehusene. I 1953 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal á 72 m² på en 1.340 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,55 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,41 mio. kr.
Fakta om Plantagevej 2, Fløng, 2640 Hedehusene
Villaen ligger på Plantagevej 2, Fløng, 2640 Hedehusene og har et samlet bygningsareal á 72 m². Hovedbygningen er opført i 1953 og ligger på en 1.340 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 72 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Der er i øvrigt en kælder, der består af 72 m². Ser man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af letbetonsten, mens tagmaterialet består af tegl. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 19.854 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Villaen er af det offentlige vurderet til 2,55 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,41 mio. kr.
Ejerinfo
Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Plantagevej 2, Fløng, 2640 Hedehusene.
Enhedens BBR-areal er 72 m² på Plantagevej 2, Fløng, 2640 Hedehusene.
Den primære bygning blev opført i 1953 på Plantagevej 2, Fløng, 2640 Hedehusene.
2,55 mio. kr. er vurdering på Plantagevej 2, Fløng, 2640 Hedehusene.