Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE9767877ESR510-014846

Pilumvej 18

6100 Haderslev
Haderslev Åstrup Ejerlav, Åstrup, 6ae (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2007
Bebyggelsesprocent23%

Areal

Grundareal907 m²
Bygningsareal208 m²
Beboelsesareal166 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Pilumvej 18, 6100 Haderslev. Undersøg ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Pilumvej 18, 6100 Haderslev. I 2007 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal á 208 m² på en 907 m² stor grund. Den sidste handel fandt sted den 9. oktober 2013, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 2 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 2,58 mio. kr., hvoraf grunden udgør 616.000 kr.

Fakta om Pilumvej 18, 6100 Haderslev

Villaen ligger på Pilumvej 18, 6100 Haderslev og har et samlet bygningsareal på 208 m². Den primære bygning er opført i 2007 og er beliggende på en 907 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 5 værelser og har et BBR-areal på 166 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. I forhold til villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af letbetonsten, mens tagmaterialet består af tegl. Hovedbygningen fik senest i 2019 tildelt et energimærke B. Ejendommen anvendes primært til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 3.937 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Prisen var 2 mio. kr. ved seneste tinglyste handel d. 9. oktober 2013. Det giver en kvadratmeterpris på 9.615 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 2,58 mio. kr., hvoraf grunden udgør 616.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Pilumvej 18, 6100 Haderslev.

Enhedens BBR-areal er 166 m² på Pilumvej 18, 6100 Haderslev.

Den primære bygning blev opført i 2007 på Pilumvej 18, 6100 Haderslev.

Prisen var 2 mio. kr., da Pilumvej 18, 6100 Haderslev senest blev handlet i 2013.

2,58 mio. kr. er vurdering på Pilumvej 18, 6100 Haderslev.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis