kommunerne nedenfor.
Parkvej 50M
4700 NæstvedResights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Parkvej 50M, 4700 Næstved. Se ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Parkvej 50M, 4700 Næstved finder du ejendommen.
Fakta om Parkvej 50M, 4700 Næstved
Industriejendommen er beliggende på Parkvej 50M, 4700 Næstved og består af to bygninger med et samlet bygningsareal på 21 m² udgjort af to erhvervsenheder.
Egenskaber
Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af metal, mens tagmaterialet består af metal. Ejendommens primære anvendelse er til energi og forsyning. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er officielt ejet af TELENOR A/S, der hovedsageligt beskæftiger sig med levering af fastnetbaseret, trådløs og satellitbaseret telekommunikation, mens Telenor Mobile Holding AS er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 503 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 3,72 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Lars Thomsen, der også fungerer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Telenor Mobile Holding AS i alt 518 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Parkvej 50M, 4700 Næstved?
TELENOR A/S ejer Parkvej 50M, 4700 Næstved.
Hvornår blev Parkvej 50M, 4700 Næstved bygget?
Den primære bygning blev opført i 1995 på Parkvej 50M, 4700 Næstved.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.