kommunerne nedenfor.
Paradisvej 2
6990 UlfborgVed hjælp af Resights kan du få alle informationer om grunden på Paradisvej 2, 6990 Ulfborg. Undersøg grundens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Grunden ligger på Paradisvej 2, 6990 Ulfborg. Grunden er et samlet areal på 300.861 m². Den seneste handel fandt sted den 12. december 2019, hvor LINDHOLT HOLSTEBRO A/S erhvervede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 2,5 mio. kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 2,3 mio. kr., hvoraf grunden udgør 716.600 kr.
Fakta om Paradisvej 2, 6990 Ulfborg
Industrigrunden er beliggende på Paradisvej 2, 6990 Ulfborg og består af syv bygninger med et samlet bygningsareal på 226 m² fordelt på en beboelsesenhed og to erhvervsenheder. Grunden udgør 300.861 m² spredt på fem matrikler.
Egenskaber
Den primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af metal. Den primære benyttelse af grunden er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 5.263 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 12. december 2019, hvor værdiansættelsen var 2,5 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor LINDHOLT HOLSTEBRO A/S købte grunden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 8.758 kr. Industrigrunden er af det offentlige vurderet til 2,3 mio. kr., hvoraf grunden udgør 716.600 kr.
Ejerinfo
Grunden er officielt ejet af LINDHOLT HOLSTEBRO A/S, der fortrinsvist beskæftiger sig med detailhandel med bad- og køkkenelementer mv., mens Jeppe Svendsen Lindholt er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer grunden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til industrigrunden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt otte ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 7,44 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jeppe Svendsen Lindholt, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Jeppe Svendsen Lindholt i alt ni ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Paradisvej 2, 6990 Ulfborg?
LINDHOLT HOLSTEBRO A/S ejer Paradisvej 2, 6990 Ulfborg.
Hvor stor er Paradisvej 2, 6990 Ulfborg?
Grundarealet er 300.861 m² på Paradisvej 2, 6990 Ulfborg.
Hvornår blev Paradisvej 2, 6990 Ulfborg bygget?
Den primære bygning blev bygget i 1900 på Paradisvej 2, 6990 Ulfborg.
Hvad er Paradisvej 2, 6990 Ulfborg værd?
Prisen var 2,5 mio. kr., da Paradisvej 2, 6990 Ulfborg senest blev handlet i 2019.
Hvad er Paradisvej 2, 6990 Ulfborg vurderet til?
2,3 mio. kr. er vurdering på Paradisvej 2, 6990 Ulfborg.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.