Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100427484ESR751-009492

Pannerupdalen 18

8380 Trige
Aarhus Trige By, Trige, 14bb (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2024
Bebyggelsesprocent19%

Areal

Grundareal1.045 m²
Bygningsareal200 m²
Beboelsesareal148 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Pannerupdalen 18, 8380 Trige. Undersøg ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Pannerupdalen 18, 8380 Trige. I 2024 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal á 200 m² på en 1.045 m² stor grund. Den sidste transaktion fandt sted den 22. marts 2024, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 3,99 mio. kr.

Fakta om Pannerupdalen 18, 8380 Trige

Villaen er beliggende på Pannerupdalen 18, 8380 Trige og har et samlet bygningsareal á 200 m². Den primære bygning er bygget i 2024 og er lokaliseret på en 1.045 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 148 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Kigger man på villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Bygningen blev senest i 2024 tildelt et energimærke A2015, og ejendommens årlige energiforbrug er anslået til kr. 5400. Ejendommen anvendes primært til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 22. marts 2024, hvor værdiansættelsen på ejendommen var 3,99 mio. kr. i en almindelig fri handel. En eller flere privatperson(er) købte ejendommen af Vem Bolig ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 19.975 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Pannerupdalen 18, 8380 Trige.

Enhedens BBR-areal er 148 m² på Pannerupdalen 18, 8380 Trige.

Den primære bygning blev opført i 2024 på Pannerupdalen 18, 8380 Trige.

Prisen var 3,99 mio. kr., da Pannerupdalen 18, 8380 Trige senest blev handlet i 2024.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis